Pufy welurowe do dziecięcego pokoju

Pufy welurowe do dziecięcego pokoju

Aranżacja dziecięcego pokoju to nie lada sztuka. Jego wnętrze towarzyszy dziecku w zabawie, edukacji, rozwoju i wypoczynku.

Jest prawdziwym polem kreacji prosto z dziecięcej wyobraźni. Warto jak najpełniej wykorzystać zwłaszcza niewielką przestrzeń, tak by nadążała za dzieckiem. Naszym must have jest pufa welurowa w pięknych kolorach i dwóch wielkościach.

Pokój dziecka pełni wiele różnych funkcji. Jest jednocześnie całodziennym placem zabaw, przestrzenią rozwoju, jak też regenerującą sypialnią. Wszystkie elementy wyposażenia powinny być przyjazne w kontakcie ze skórą dziecka, barwne, stymulujące i dające pole dla wyobraźni. Dlaczego uważamy, że nasze welurowe pufy tak bardzo sprawdzą się w dziecięcych pokojach?

chłopiec leżący pomiędzy dużą pufą welurową żółtą i zieloną

Pufa dziecięca stworzona do dotykania

Nasze duże pufy welurowe są niezwykle przyjazne w dotyku. Przyjemnie jest czuć welurową powierzchnię pod palcami, gładzić po niej ręką lub bosymi stopami. Jest to relaksujące i stymulujące sensorycznie. Delikatne aksamitne włoski koją i wprowadzają w błogostan. Dzieci kochają miękkie zabawki, a pufa choć zabawką nie jest, na pewno będzie często dotykanym przedmiotem.

Pufy i siedziska dla dzieci

Pokój dziecka ciągle zmienia swoją aranżację, bo przedmioty podążają za pomysłami dzieci. Dzieci je przestawiają, przenoszą, zmieniają ich funkcję. Uwielbiają to! Dlatego zamiast tradycyjnych krzesełek i stolików, miękkie pufy oraz prostokątne siedziska mogą służyć za wygodne i lekkie mebelki do odpoczynku i zabawy. Pufy welurowe mogą być albo małym stolikiem, albo same w sobie siedziskiem. Można regulować ich wysokość, układając jedna na drugiej. A jak wtedy bajecznie wyglądają, gdy kontrastują ze sobą kolorami! Niewielkie rozmiary pufy to zaleta zwłaszcza w niedużych pokojach dziecięcych. Pufa welurowa szybko może zostać przestawiona w inne miejsce, w zależności od potrzeby na daną aktywność.

duża pufa welurowa niebieska od bettys home obok pufa różowa i pufa żołta

Pufa welurowa do zabawy

Dzieciaki mogą na pufie leżeć, turlać się przez nią, przewalać, robić na niej „kanapkę” z ciał, inscenizować walkę, gdzie pufa będzie tarczą, układać wieże itd. To właściciele swoich pokoików tak naprawdę zdecydują, do czego dany przedmiot im posłuży. My możemy tylko zgadywać!

Okrągłe formy przyjazne dla psychiki dziecka

Pufa dziecięca w okrągłym kształcie jest idealna dla równoważenia wszelkich kątów prostych w pokoju dziecięcym. Formy zaokrąglone działają uspokajająco i łagodząco na ludzki umysł, a do wnętrz wprowadzają harmonię i przyjazny klimat. To nie tylko więc kwestia bezpieczeństwa, że do pokoików dziecięcych wybieramy najczęściej zaokrąglenia. Robimy to też podświadomie, czując jak pochodne koła na nas wpływają. 

zestaw welurowych produktów dekoracyjnych od bettys home

Kolory dla wyobraźni

Decydując się na dany kolor pufy do pokoju dziecka, przemyśl wcześniej klimat aranżacji. Każda może „opowiadać” daną historię. Czy to będzie story o wakacyjnym dniu na plaży, wycieczce na łąkę kwietną, odwiedziny u jednorożca lub małej królewny, a może podwodna eskapada aż do rafy koralowej? Dzieci same dopiszą sobie historie oraz stworzą niestworzone światy, aż się zdziwisz. Tylko one to potrafią. Ty jednak możesz im zainicjować tę kreację, sprytnie dobierając barwy do pokoju. Czy będzie delikatny i romantyczny, sielski anielski, czy żywy i energetyczny - jak Toje dziecko.

zestaw niebieskich produktów od bettys home - mała niebieska pufa welurowa

Sprawdź koniecznie swój nowy kolor małej pufy welurowej : 

Mała pufa welurowa różowa

Mała pufa welurowa żółta

Mała pufa welurowa miętowa

Mała pufa welurowa niebieska

Mała pufa welurowa turkusowa 

Mała pufa welurowa zielona 

Mała pufa welurowa wino